Výkon autožárovky byste neměli podceňovat

Bezpečí by mělo být vždy na prvním místě. Tím spíše, když se člověk pohybuje na silnici, kde neohrožuje pouze sám sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. V takovém případě se odpovědnost násobí. Škoda, že si to mnoho řidičů plně neuvědomuje, a mnohdy zanedbávají jak silniční předpisy, tak stav vozidla.
Víte například, že na silnici nemáte co dělat v případě, kdy vám nesvítí světlo? Řádné osvětlení automobilu je povinnost každého řidiče, protože ve velké míře ovlivňuje možnost nehody. Právě proto jsou autožárovky povinným vybavením každého vozidla – jsou zahrnuty v povinné výbavě vozidla. A co vy, máte je tam? A umíte je vyměnit?rychlá jízda, rozmazané tmavé okolí
Zkušenosti řidičů s výměnou autožárovek jsou různé. Mnoho řidičů zvládá péči o své vozidlo na výbornou, mnozí jiní spoléhají na péči servisu. Některé činnosti by měl ovšem zvládnout každý svépomocí, bez ohledu na to, jak daleko se nachází od servisu. A přesně to platí i o výměně autožárovky.
Snad nejdůležitějším zdrojem světla vozidla jsou přední světlomety – jestliže nejsou funkční, vozidlo nemá na silnici co dělat. Nikdo totiž neví, jak rychle se může jasný bílý den proměnit v zataženou oblohu anebo průtrž mračen. A bez toho, aby řidič vozidla dobře viděl, a zároveň byl dobře viděn, se není možné obejít.
K tomu, abyste mohli ve své výbavě mít tu pravou autožárovku, musíte nejprve vědět, jaká to je – o jaký typ autožárovky se jedná.rychlá jízda, rozmazané tmavé okolí.jpg
V případě předních světlometů připadají v úvahu dva typy – žárovka h7 a h4. Rozdíl spočívá v počtu vláken. Moderní typ, který se nachází především v nových vozidlech je jednovláknová autožárovka h7, která umožňuje oddělené používání dálkových a tlumených světel. Naopak typ h4 je starší dvouvláknový typ autožárovky, který toto neumožňuje.
Ovšem tím celá akce nekončí, dále můžete volit z produktů s různě dlouhou životností a rozdílnou svítivostí.

4.5/5 - (6 votes)
26 července, 2019