Budiž světlo

Zatímco se naši dávní předkové museli spokojit s tím, co jim bylo přírodou dáno, dnes už tomu tak ani zdaleka není. Týká se to lecčeho z toho, co nás na každém kroku obklopuje, světlo pochopitelně nevyjímaje.
Už dávno nežijeme v dobách temna, kdy se pračlovíček čas od času dočkal nějakého toho ohně a jinak byl nucen spokojit se se slunečním svitem ve dne a nanejvýš s mihotavým světýlkem hvězd a měsíce po setmění. Nežijeme již ani v dobách, kdy se veřejné či soukromé osvětlení omezovalo jenom a pouze na pochodně, louče a později kupříkladu svíce a plynové či petrolejové lampy. Dodnes jsme sice na ty posledně zmíněné varianty tak docela nezanevřeli, ovšem tyto se již staly jenom našimi společníky za romantických chvil. Ke každodennímu životu už nám dávno ani trochu nevyhovují.
historický lustr
Dnes už je jiná, moderní doba. Dnes už si člověk z vyspělých končin světa žádá něco jiného. Dnes už toužíme po tom, aby nám na setmělých ulicích automaticky osvětlovalo cestu veřejné osvětlení, přemáhající spolehlivě temnotu, a doma či na pracovišti žádáme, aby vše zalil jas, jakmile stiskneme vypínač.
A ty tam jsou už i doby, kdy jsme se spokojovali se žárovkami v nejednou dosti kýčovitých lustrech, jaké nám skomírající trh nabízel. Dnes už prahneme po něčem, co svítí dostatečně, spolehlivě, pokud možno co nejlevněji a také na úrovni.
čirý lustr
A pokroková doba nám vychází vstříc. Vždyť se jenom podívejte, kolik nám toho současnost nabízí! Třeba současnost jménem . Kolik možností jenom máme na výběr.
Jakmile se rozhodneme vnést světlo na nějaké místo, hned abychom volili mezi dobrým, ještě lepším a nejlepším. Rázem namísto toho, abychom popadli to jediné, co je k mání, hloubáme, zkoumáme, prostě myslíme. Abychom vybrali to pravé a neprohloupili.
Každé místo si žádá své. Výrobní hala, sklad, ulice, park,… Jak jenom vyzrát na všechna možná úskalí?
Vlastně vcelku jednoduše. V podobě… těch pravých výbojek.
Taková rtuťová výbojka dokáže poskytnout množství světla, před nímž uprchne temnota i z těch nejrozlehlejších prostor. A kde není tma, tam nejsou vesměs ani všemožné nekalé živly a podloudná jednání, tam se netřeba bát. Právě naopak – tam je příjemné pobývat.
A proto lze i vám doporučit, abyste přestali žít v temném nevědomí. Aby se i vám rozsvítilo v hlavách. Jako byste v nich měli ty nejkvalitnější výbojky.

16 listopadu, 2018