Cenovky

Už jste si taky všimli toho, že postupně začínají vyprchávat papírové cenovky? Začínají je nahrazovat cenovky elektronické. Narazit na ně můžete již v mnoha obchodních řetězcích.
V zemích, které by se daly považovat za naše sousedy, jsou elektronické cenovky Prima obchod již dávno běžné. Díky nim zaměstnanci nemusí vyměňovat několik stovek cenovek týdně a k tomu všemu se ještě ceny automaticky synchronizují se systémem pokladen, takže mají rozhodně o práci méně.

červené cenovky

S elektronickými cenovkami přišel jako první Albert, který se nachází v Butovicích. Butovice spadají pod naše hlavní město, což je Praha.
Díky této novince se nešetří pouze čas, ale také životní prostředí. Postupně se zavádí v odděleních, jako je maso, pečivo, ovoce apod.
Výhoda je, že kromě ceny se zákazníkům zobrazují i informace o daném produktu. Jedná se o informace, jako je země původu apod.
Jedná se ale také o jednu z inovací i v obchodním řetězci Penny Market. Zde se na displeji zobrazují informace, které bychom mohli nazvat jako standardní. Jedná se tedy o cenu za kilogram, původní cenu apod.
I e-shop Alza.cz digitálních cenovek využívá, ale pouze u některých druhů výrobků. Postupně jejich použití začíná rozšiřovat.

cenovka

Pozitivum je v tom, že přichází téměř okamžitá reakce na ceny. Za povšimnutí určitě stojí i úspora času a životního prostředí. Šetří se díky tomu také tonery a papíry.
Elektronickým cenovkám ale v mnohých obchodech brání jejich vysoká počáteční cena. Jedná se o investici, která je opravdu nákladná. Jejich návratnost je navíc dlouhodobá. Vyskytnout se mohou také problémy s displeji a to zejména s jejich kvalitou.
Takové řetězce, jako je například Tesco nebo Lidl, zavedení těchto elektronických cenovek zatím neplánuje. Lidl tuto možnost ale nevylučuje.
A jak se pozdávají tyto elektronické cenovky vám? Už se vám podařilo, na ně v některém z výše uvedených obchodů narazit?

3 května, 2019