Dobrodružství s vozy Hummer

Terénní vozy Hummer slouží především k zážitkovým a adrenalinovým účelům. Tento mohutný, hranatý, terénní vůz znají snad již všichni, ale ne každý se v něm svezl. Pro ty, který takový vůz vlastní, je to především symbol přepychu, ale také možná potřeba extrému.
První verze tohoto vozu byla pouze s označením Hummer, vznikla z vojenského vozidla Humwee. Po zahájení prodeje modelu H2 byl Hummer přejmenována na Hummer H1.  Následovaly tedy další civilizovanější modely, kterými jsou Hummer H2 a H3.
kreslený vůz Hummer
Verze H2
Je postavena na podvozku Chevroletu Tahoe. Vyznačuje se již větším komfortem oproti verzi H1, čímž byly o trochu sníženy terénní vlastnosti. I přesto ale tento vůz pohání motor o výkonu 242 kW se čtyř stupňovou automatickou převodovkou. H2 má krátký rozvor a nižší světlou výšku, proto snáz v těžším terénu uvízne. Takže vytahovat pak takového obra z maléru není vůbec jednoduché.

Verze H3
Po úspěšném Hummer H1 a H2 následuje verze H3, vyráběná rovněž automobilkou General Motors.Oproti předchozím zmiňovaným verzím je H3 lehčí a komfortnější. Terénní vlastnosti jsou horší, a spotřeba i přesto stále dost nákladná. Proto byla v roce 2010 automobilkou výroba zastavena.
 vůz Hummer v poušti
Tyto off-roadové vozy Hummermají nejen extrémní rozměry, ale i spotřebu paliva. Proto jsou také často kritizovány z důvodu ekologicky nešetrné dopravy. Ale ne jen z důvodu ekologie, tento obr váží 3 tuny, tedy srážka s ním se přirovnává ke srážce s vlakem. Bylo by proto nejspíš rozumné, ponechat tyto vozy raději mimo silnice, pouze ve vyhrazených terénních prostorách určených k adrenalinovým zážitkům.
Máte-li chuť, zkusit usednout za volant tohoto gigantu mezi vozy a zažít velkolepý zážitek, navštivte HUMMER CENTRUM s.r.o., kde si toto můžete dopřát. Na speciálně upraveném povrchu vás čeká divoká jízda, pod dohledem zkušených řidičů. Můžete vzít ještě další 2 kamarády, takže v tom nebudete sami!

25 října, 2019