Jak se správně postarat o pleť po čtyřicítce? Nedejte vráskám šanci!

Kosmetika je mocná a tak se díky ní dají celkem dobře snižovat projevy stárnutí pokožky. Už je vám přes čtyřicet? Začněte správně pečovat o pleť.

Jak se správně postarat o pleť po čtyřicítce? Nedejte vráskám šanci!

Vrásky přicházejí s věkem, čím jsme starší, tím více vrásek postupně přibývá. Samozřejmě, že na stárnutí pleti má vliv i řada jiných faktorů, ale i když budeme jíst zdravě a budeme se pravidelně hýbat a dbát o sebe, vrásky se prostě dostaví. Souvisí to i s kolagenem, kterého ubývá a tak se začínají objevovat první vrásky ve tváři. Chcete se jich zbavit? Už vám bylo čtyřicet, ale přesto chcete vypadat stále mladě a svěže? Jak se o pleť starat v tomto věku, kdy se první vrásky nekompromisně hlásí o slovo?

pleťový krém

Správný výběr kosmetiky a její používání

Každá pleť je jiná a o mnohém rozhoduje třeba i genetika. Kosmetika, pokud se správně vybere a používá, ale má velkou moc a můžete díky ní vypadat lépe. Kolagen a kyselina hyaluronová jsou v boji proti vráskám nejdůležitější. Zlepší pružnost pokožky a tím zmírňují viditelné projevy stárnutí. I když se logicky nelze vždy spoléhat jen na dobré kosmetické přípravky, díky jejich pravidelnému používání lze skutečně pokožce pomoci, aby vypadala mladší. Vrásky pak nebudou mít u vás šanci.

Výrobky s kolagenem a kyselinou hyaluronovou vybírejte pečlivě a používejte je dvakrát denně. Důležité je, aby pokožka doplnila tolik nezbytný kolagen. Dbejte i na dostatečné čištění pleti a na hydrataci. Hydratovat pokožku můžete i za pomoci pitného režimu, na který byste neměli zapomínat.

péče o pleť

Co jíst?

Jak již bylo řečeno, pokud o sebe nedbáme celkově, ani kosmetika nás nemůže zcela spasit. Takže, jak to udělat? Pitný režim je nutné doplnit o vhodnou stravu bohatou na vitamíny, minerály a další důležité složky potravy. Zkuste jíst více zdravě, vsaďte na čerstvé potraviny, oříšky, mléčné výrobky a ovoce a zeleninu.

Dobře se také chraňte před sluncem, které chtě nechtě podporuje stárnutí pokožky. Vhodné jsou kosmetické výrobky s ochranným faktorem, ty používejte denně.

29 dubna, 2022