Jak si vybrat autoškolu?

Jen v Praze je zhruba tři tisíce autoškol. Vybrat pak tu správnou autoškolu v Praze Autoškola Holešovice je pěkný oříšek. Většina lidí se orientuje jen na cenu, což je logické, ale někdy je prostě lepší si připlatit. Uvědomte si, že 28 jízd a několik hodin teorie už přece něco stojí. Do toho náklady na auto, plat učitele, palivo, učebny… Nízká cena je většinou hodně podezřelá a nepůsobí příliš věrohodně.

Každý autoškola by měla mít přehledný ceník, který je viditelný na jejich webových stránkách. Nebojte se ale doptat na doplňkové služby, jako je kondiční jízda navíc ale také to, jak jízdu zrušit, pokud se nebudete moci dostavit. Obvykle by měly respektovat zrušení do 24 hodin, jinak si musíte další jízdu připlatit.

Vybrat si správnou autoškolu je důležité

Zvažte ale i další faktory. Ptejte se na spokojenost, přečtěte si nějaké recenze. Nejlepší jsou samozřejmě zkušenosti ostatních a to i ty negativní. Některé autoškoly mají také smlouvu se středními školami a nabírají zájemce rovnou. Ptejte se proto starších studentů, zda byli spokojeni. Neméně důležité jsou učitelé, vybavení, cvičné vozy ale i učebny.

Některé autoškoly nabízí první jízdu na trenažéru, což by pro vás mohl být určitý ukazatel vybavenosti, protože takový stojí přes čtvrt milionu. Pamatujte, že zkoušky lze dělat až po dovršení osmnácti let. Spousta autoškol totiž bere i zájemce, kterým je sedmnáct, což nebývá vždy moudré.

Měli byste se také zeptat na to, kde všude budete jezdit. Pamatujte, že byste měli mít čas alespoň jedou týdně. Jedna hodina trvá většinou 45 minut, ale učitel by měl být schopný si s vámi naplánovat i dvě hodiny v kuse. Celkem byste měli odjet 28 jízd a pokud byste měli jezdit 90 minut týdně, kurz budete mít hotový za necelé dva měsíce. Přesně taková doba se doporučuje pro správné dokončení kurzu.

Máte zodpovědnost nejen za sebe, ale i za ostatní

Počítejte však i s tím, že si budete muset studovat i jiný materiál, jako jsou například přednosti na křižovatkách nebo základy první pomoci. Na silnici nemáte zodpovědnost jen za vás, ale také za druhé, takže přípravu určitě nepodceňujte.

21 června, 2020