Online hry aneb odpočinek pro mozek

Znáte to. Na všechny emaily jste odepsali, kamarádům odeslali zprávy, přečetli články na informačních portálech. Neumíte vyplnit další čas strávený na počítači jakoukoliv činností. Proto si zkuste zahrát nějakou online hru!

bezdrátová myš
Možností je spousta

Že si nechcete zahrát střílečku? Nemáte rádi násilí? Dnes jsou na výběr hry všeho druhu. Od pexesa, křížovek, kulečníku, skákaček, sportu až po sofistikované hry z reálného i smyšleného prostředí. Můžete vést svoji restauraci, vylepšovat svoje pokrmy, umisťovat se vysoko na žebříčku reputace nebo posílat dárky svým přátelům. Zkrátka každý tu nalezne svůj sen, který si na chvilku zkusí, lze ho kdykoliv opustit a nestane se žádná katastrofa. Lepší než vést opravdovou restauraci, ne?

Všeho moc škodí

Je dobré dát mozku na chvíli klid. Není špatné si pár hodin týdně zahrát nějakou hru, jenže všeho moc škodí. Za prvé, opomenete věnování se svým blízkým a povinnostem kolem domu či bytu. Za druhé, málokdo pochopí váš zápal pro danou hru. Budete se setkávat s vyčítavými názory lítající kolem vaší hlavy, ať toho necháte a raději zavoláte své mamce, která na vás čeká s chlebíčky a kávou každý víkend, jenže vy jste zabráni do zcela jí neznámé činnosti.

opisování z PC
Zkuste se pomocí her vzdělávat

Nalezněte hry, jejichž obsah bude pro vás obohacující než dokola se opakující střílečky přinášející leda tak nadmíru agrese. Existují aplikace, díky kterým můžete poznat své okolí a u toho se ještě zabavit. Tento způsob se používá i v zaměstnání, kdy se nový zaměstnanec seznamuje s prostory firmy pomocí hry.

Závěrem bychom chtěli říci, že vliv hraní na každého z nás se různí. Proto se zbytečně u her nepřepínejte a dopřejte si zaslouženého odpočinku. Navíc tato činnost ovlivňuje i náš mozek a samotnou kvalitu spánku, tudíž to s hraním opravdu nepřehánějte.

7 června, 2023