Proč uvolnit místo v garáži, a zbavit se ojetého vozidla?

Pokud se mimo vámi běžně užívaných automobilů nachází ve vaší garáži kousek, který již nepoužíváte, zbavte se jej, dokud to jde. Možná si říkáte, že by se třeba někdy mohl hodit, pravděpodobně jej už nepoužijete. Zabírá zbytečně místo, které by mohlo posloužit k jiným účelům, a vy zbytečně utrácíte peníze za pojistku, údržbu a technickou kvůli autu, které vám už k ničemu není, ale někomu jinému by třeba ještě mohlo posloužit. Jak jej co nejrychleji udat?

starý automobil v garáži

Nejrychlejším řešením bude výkup

Můžete jej samozřejmě nejprve zkusit nabízet na různých internetových bazarech, kde byste možná mohli přímo od kupce získat větší částku. Problém ovšem je, že zde chvíli potrvá, než se nějaký ten zájemce přihlásí, a poté budete muset čelit náročným prohlídkám ve vašem volném čase, projížďkám, které vás budou stát benzín i nervy, a četným návštěvám stran zájemců, kteří si možná ani nejsou zcela jistí, že vůbec chtějí nějaké auto kupovat. Ve výkupu ojetých vozů stačí nejprve online, tedy z pohodlí domova, vyplnit krátký formulář, přiložit pár fotografií, a hned se dozvíte předběžnou cenu, kterou byste za automobil mohli dostat. V případě že souhlasíte, stačí zavézt automobil na určené místo, či se domluvit, zda by si pro něj někdo mohl přijet. Profesionálové z výkupu pak vyřeší většinu formalit za vás, a vy ve chvíli dostanete peníze na ruku.

rezavý veterán

Závady

Zatímco potencionální kupec bude řešit závady, případné opravy, a spoustu dalších věcí, které už autu zkrátka neodpářete, ve výkupech to obvykle nehrotí, a jednoduše vám nastaví cenu dle toho, jakou hodnotu má vůz včetně svého současného stavu. Pokud je například nepojízdný, zajistí jeho odvoz, a další řešením kolem automobilu bude na nich, nikoliv na vás.

Pouze osobní auto?

Ale kdepak. Výkupy nevykupují jen osobní automobily, ale také motocykly, karavany, dodávky, veterány, a dokonce i stroje a techniku.

24 května, 2022