Skončete se zneužíváním

Známe to už odedávna. Zaměstnanci firmy někdy dostanou k dispozici služební vozidlo, aby s ním podnikli někam cestu a tím pro zaměstnavatele odvedli určitou potřebnou činnost. A stane se tak. Jenže než se tak stane, může podobný šofér podniknout i nějakou tu zajížďku, aby si vyřídil tajně i svoje vlastní se zaměstnáním nesouvisející činnosti, tento může z auta vysát nějaké ty pohonné hmoty nebo si rovnou natankovat na firemní účet své vlastní vozidlo, případně se může ‚ztratit‘ i něco, co patří k vybavení onoho vozidla nebo co je na něm naloženo.

vozidla na stavbě

Nebo se takovým zaměstnancům svěří určité stavební stroje, které se odvezou na konkrétní staveniště s tím, že je tam s nimi třeba odvést určitou práci. Jenže kdo ví, zda tato bude nakonec odvedena, nakolik kvalitně a efektivně? Kdo ví, zda se tu nebude obsluha takového stroje jenom poflakovat nebo zda tento dokonce nevyužije k vlastnímu obohacení se na úkor firmy při nějakém melouchu a podobně?

Je prostě spousta toho, co se tu může i diametrálně lišit od zadaných úkolů, je mnoho okolností, na nichž vlastník takové techniky prodělává. A mohlo by se zdát, že nezbývá nic jiného, než se s tímto stavem věcí smířit. Protože je větší množství takové techniky fyzicky neuhlídatelné.

starý náklaďák

A je pravda, že majitel firmy nemůže být vždy všude a že tedy nemůže mít taková vozidla a takové stroje nepřetržitě na očích. Ale přesto existuje řešení tohoto problému, přesto tu je způsob, jak podobnou techniku ohlídat. Říká se mu satelitní sledování vozidel.

Kdykoliv kdokoliv chce, může si tento hlídací systém pořídit a začít ho využívat. A díky tomuto získá dokonalý přehled o všem, co se této techniky týká a co chce dotyčný vědět. Zabrání se tak krádežím, zneužívání, zanedbávání pracovních povinností i neefektivnosti, a to aniž by musel být šéf všude. Protože zde je možná i dokonalá kontrola na dálku, přes internet. A té nikdo ze zaměstnanců neunikne.

19 října, 2020