Čím vás obohatí dovolená v Českých Budějovicích

Klidem

Českobudějovicko, Třeboňsko a Českokrumlovsko patří mezi nejkrásnější oblasti České republiky, a zároveň i mezi nejklidnější. Je tu poměrně řídká hustota zalidnění a mnoho přírodních krás, které vám umožní sportovní i oddychové aktivity provozovat v poklidu a vychutnat si je do svého maxima. Doporučit vám můžeme rekreační cykloturistiku, pěší turistiku, výlety autem nebo vlakem po okolí anebo s pronajatou lodí vyzkoušet splouvání Vltavy.

Zážitky

Krajina v okolí Českých Budějovic je na zážitky z pobytu v přírodě nesmírně bohatá a stěží se jí vyrovnají jiné regiony naší země. Chcete-li pár tipů, kam se vypravit, navštivte Třeboň s rybníkem Svět, projděte se po parku v lázních Aurora, dopřejte si relaxační bazén v Bertiných lázních, vydejte se k rybníku Rožmberk a po hrázi až k rybníku Vítek, navštivte suchdolské pískovny, Majdalenu, bývalé pískové lomy u Veselí nad Lužnicí a pak se přesuňte do Českého Krumlova.

Český Krumlov

Po prohlídce města a českokrumlovského zámku včetně rozsáhlého parku si rezervujte alespoň hodinu na výlet k vrcholu Kleť a odtud směřujte ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, do Třísova s krásnou vyhlídkou v části obce Nad Vsí a můžete se pak projít nebo projet na kole podél Vltavy z Loučovic podél Čertových proudů do Vyššího Brodu, k hradu Rožmberk a přes Zátoň do Českého Krumlova a ke klášteru Zlatá Koruna. Za slunečného počasí by se vám tato krajina mohla zalíbit až tak, že ji budete chtít navštěvovat častěji.

přehrada Lipno

Absencí stresu

Na volbě levného ubytování v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ velmi záleží, protože ne každé místo vám poskytne takové zázemí, abyste se v něm vyhnuli stresu. Kupříkladu některé přelidněné hotely, kde nemáte dostatek soukromí, a kde s cizími lidmi neustále sdílíte společné chodby, výtah, restauraci a jídelnu, vám mohou být nepříjemné a stresující. Vybírejte raději mezi malými soukromými penziony, kde se budete cítit, jako doma.

11 října, 2022