Do boje proti zelným zákalům


Kvalita vody v bazéně se může každým dnem měnit. V létě můžeme pozorovat změny i pouhým okem. Z krásně křišťálové a průzračné vody se stává jakási zelenohnědá bažina. Horké dny, častější koupání, to všechno může zapříčinit jisté změny, které se ve vodě začnou odehrávat. Abychom tomu zabránili, existují přípravky proti řasám.

řasy

Letní teploty šplhající vysoko nad dvacet i třicet stupňů. Den co den svítí sluníčko a pálí na všechno kolem. Paprskům nezabráníme, aby dopadaly také na hladinu vody. Vlivem vysokých letních teplot a častějšího koupání může docházet ke zhoršení kvality vody. Ani se nenadějete a začnou se vám ve vodě tvořit zelné zákaly.

  • Růst řas neprospívá nikomu. Čím je to způsobeno? Většinou ve vodě už není žádný aktivní kyslík nebo chlor. To způsobí, že se začnou tyto potvůrky rozmnožovat a vyrůstat. Nejhorší je nulová koncentrace aktivní oxidové složky. Takže pokud nemáte už ve vodě žádný chlor nebo aktivní kyslík, podle toho, co používáte, budete se zřejmě s těmito problémy potýkat čím dál častěji.
  • Aktivní chlor je potřeba kontrolovat během sezóny pravidelně. Podle potřeby můžete upravit jeho dávkování. Přes sezónu, obzvláště pak v době, kdy je venku opravdu teplo a častěji se koupeme, musíme kontroly chloru provádět častěji. Díky tomu zabráníme růstu a množení těchto nežádoucích rostlinek. Pomůže také změna dávkování. Nejlépe tím způsobem, aby k poklesu a snížení koncentrace aktivního chloru nedocházelo. V opačném případě byste zbytečně museli přejít k šokové terapii nebo k použití algicidu.

bazénová chemie

Jak se proti tomu bránit?

Jistě nechcete mít doma místo bazénu nějakou žumpu, proto musíte dbát na kvalitu vody. Existují přípravky, které vám v takovém případě pomohou. Docílíte opět vody čisté a zdravé.
Bazénová chemie proti řasám spolehlivě zlikviduje všechny zárodky, vodu pročistí, vydezinfikuje a zanechá ji krásnou a průzračnou.
Přípravky můžete dávkovat pravidelně, aby nedošlo k nežádoucímu růstu rostlin nebo nevzhledným a nezdravým zákalům vody.

11 září, 2019