Jak výhodné jsou úvěrové produkty od nebankovních společností?

Nebankovní společnosti začínají pomalu ale jistě konkurovat bankovním institucím. Není se však čemu divit, podmínky některých bank jsou nejpřísnější za poslední roky. Se zvyšující se inflací už třeba bankovní hypotéka na bydlení není tak výhodná, jak tomu bylo v minulosti. Od dubna tohoto roku navíc úroky hypotečních úvěrů ještě porostou. Na dlouhou dobu se tak můžeme rozloučit s úrokovou sazbou pod 3%. Navýšení se však dotkne všech úvěrových produktů, nejenom těch hypotečních.

Měsíční bilance

Prázdno v peněžence? Pomohou právě nebankovky!

Úvěr v bance je možný jen za předpokladu, že máte stabilní příjem a vytváříte si finanční rezervy. Věřte, že banka po vás bude požadovat výpis bankovního účtu a doložení pravidelného příjmu. To jí udělá jasný obrázek o tom, zda jste schopni při svých životních nákladech ještě splácet úvěr. Jenže co když se váš bankovní účet bleskových tempem blíží nule a výplatní den je v nedohlednu? Pomoci mohou právě nebankovní společnosti!

Hypoteční úvěr

Nebankovní společnosti pracují s automatickým schvalovacím procesem, vyřízení úvěru je tak velmi rychlé. Pokud žádáte o úvěr online, peníze můžete mít na účtu klidně do druhého dne. V případě, že zamíříte na pobočku, jsou peníze většinou vyplaceny po podpisu smlouvy. Nesmíme zapomenout zmínit i rychlé půjčky bez úroku. Ty jsou zpravidla žadatelům poskytovány jen na několik dní, potažmo týdnů. Pokud je vše splaceno včas, vyhnete se úrokům i poplatkům za prodlení. V opačném míře se stává zdánlivě výhodná půjčka krajně nevýhodnou.

Spotřebitelské i hypoteční úvěry

Nebankovní instituce nabízí krom nespočet spotřebitelským úvěrů, i ty hypoteční. Jednou z možností je například hypotéka bez dokládání příjmů. Jak už z názvu vyplývá, není zapotřebí dokládat výši vašich příjmů. Šanci mají i ti, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků.

11 února, 2022