Je kamenná dlažba vždy tím nejlepším řešením?

Kdo vlastní nějaký pozemek, ať už u rodinného domu nebo u chaty či chalupy, ví, jak důležité je zde udělat cesty v místech, kudy se nejčastěji chodí. Nejenže se tím značně zabrání nanošení bláta a špíny dovnitř domu, ale také pomáhají tomu, aby se naše zahrada nestala během deštivého období alespoň v některých místech blátivou bažinou. Nehledě na to, že brodit se mokrou trávou či přímo blátem rozhodně není nic příjemného, zvláště pak například v botách do práce či na schůzi.

Otázkou však samozřejmě zůstává, jakým způsobem je vytvořit. Máme zde totiž několik možností. Můžeme je například vysypat pískem či štěrkem či zalít betonem. To vše jsou samozřejmě levná a účinná řešení. Jako nejlepší, i když rozhodně ne nejlevnější, se ukázala být kamenná dlažba Stone Expert.

kamdlazba3

V podstatě se jedná o kámen se specifickými vlastnostmi, nařezaný na dlaždice a uhlazený. Tyto dlaždice samozřejmě mohou mít nejrůznější tvar. Je tedy možné mít pouze běžné čtverce, ale také můžeme vytvořit zajímavé vzory. To platí zvláště, pokud jsou nejen různého tvaru, ale i barev, které se dají zajímavě kombinovat.

Vzhled samotný však samozřejmě není tím hlavním důvodem, proč jsou lidé ochotni si za ně připlatit. Tím je fakt, že mají delší životnost než beton, a navíc se nedrolí. Ani se nezachytávají na podrážkách či nejsou vyplavovány a odnášeny okolo, jako písek či štěrk.

kamdlazba4

Zde však záleží na tom, jak velkou plochu chcete vydláždit. Bude se jednat o celý pozemek? V tom případě může být beton výhodnější. Nebo půjde skutečně jen o cesty, po kterých se bude chodit? Také samotná velikost pozemku zde hraje roli.

Uvážit musíme také naše finanční možnosti. V první řadě je nutné si spočítat, jak velkou plochu chceme vydláždit. Pak už není problém se podívat, kolik nás budou jednotlivé typy dlažby stát. Následně již jen vybereme tu, která je v našich finančních možnostech, pokud možno při zachování co nejvyšší kvality. Jen tak totiž budeme skutečně spokojeni s výsledkem.

7 srpna, 2021