K čemu jsou dobré bazénové plachty

Dnes je bazén u rodinného domku považován prakticky za standard. Avšak jen málokdo si při jeho stavbě uvědomí, že je s jeho údržbou spojena určitá péče a starost, tedy alespoň pokud chceme, aby voda zůstávala průzračně čistá a vhodná ke koupání.

K nejčastějším problémům, se kterým se majitelé bazénů potýkají, patří nejrůznější typy náletů. Ať už jde o květy či později spadlé listí ze stromů či nejrůznější hmyz, který tam v touze po vodě spadl a nedokázal se dostat ven až po případné myši či jiné hlodavce.

bazen5

Je samozřejmé, že ani tento odpad kvalitě vody neprospívá, nehledě na to, že na něj není příliš pěkný pohled. Nezbývá tedy, než každý den či dokonce několikrát denně vzít síťku a bazén pořádně probrat. To může být otravné, zvlášť pokud je větší velikosti.

Není tedy divu, že lidé začali vymýšlet nejrůznější techniky, jak vodu ochránit před tímto náletem. Tou nejdostupnější, nejlevnější a nejčastěji používanou jsou bazénové plachty chlorito.cz. Jedná se o kusy igelitu, které se přetáhnou přes bazén. Před koupáním jej pak stačí jen sundat.

Výhodou je, že zachytí opravdu velkou část nečistot, které by jinak spadly do vody. Tím značně usnadňuje péči o její kvalitu. Na druhou stranu se však pod ní zvlášť za horkých dní vytváří nežádoucí klima, které je příznivé pro růst bakterií a sinic.

Faktem také je, že brání slunečním paprskům dosáhnout hladiny a tím ji prohřívat. To pocítíte zejména ve chvíli, kdy máte nevyhřívaný bazén a spoléháte pouze na teplotu vzduchu a Slunce, že ji ohřejí.

bazen6

Z výše uvedených důvodů se doporučuje natahovat ji pouze na noc. To však snižuje její efektivitu, neboť listy a jiné nečistoty poletují i za dne, zvlášť pokud je větrno. Stejně tedy budete muset vzít síťku a jít vybírat.

I přes své nevýhody však může alespoň částečně znečištění snížit, a tím nám uspořit alespoň trochu práce. A to je to hlavní, ne?

18 července, 2020