Naplánujte si dovolenou se svým psem

Lidé, kteří cestují i se svým chlupáčem už teď nejsou žádnou velkou raritou. Především na západě je běžné, že chtějí majitelé se svými domácími mazlíčky trávit co nejvíce času. Cestování se zvířaty jsou už teď přizpůsobené některé hotely, restaurace ale i jiné služby.

Šťastný pes u moře

– Při plánování dovolené se psem je dobré si nejdříve zajistit ubytování. Hotelů a penzionů, kde mohou pobývat také domácí mazlíčci sice stále přibývá, ale jejich kapacita je omezená. Včasnou rezervací si tak můžete zajistit tu nejlepší lokalitu, která bude kousek od pláže nebo například od sjezdovky.

 

– Zjistěte  si, kam vás pes může doprovázet. Pokud chcete se psem vyrazit k moři, ani to není v současnosti větší problém. Je ale dobré si předem zjistit, jak je vaše vysněná destinace vybavená na cestování s chlupatým kamarádem. Jestli jsou například v okolí pláže čistě pro psy nebo jestli bude v okolí psí hřiště a přívětivý terén pro venčení a podobně. Pokud máte v plánu vyzkoušet nějaké místní atrakce nebo navštívit památky, zajistěte si pro pejska hlídání nebo si ověřte, zda může na dané místo s vámi.

Pes v autě

– Pokud plánujete aktivní dovolenou, měli byste aktivity přizpůsobit svému čtyřnohému spolucestovateli. Například při turistice nejsou pro psy vhodná suťoviště nebo cesty via ferrata. Vašeho psa taky určitě nebude bavit, pokud strávíte celý den surfováním nebo na lyžích. Když už máte s sebou svého psa, měli byste své aktivity sladit a strávit dovolenou co nejvíce spolu.

 

– Na dovolenou se psem byste se měli taky dopředu pořádně připravit. Určitě je potřeba si předem zjistit, jaká očkování do konkrétní země potřebujete a jaká případně potřebuje váš pes potvrzení od veterináře. S sebou nezapomeňte kromě krmení, pamlsků a hraček taky náhubek, postroj a vodítko. Někde se totiž psi smí pohybovat výhradně přivázaní a někde musí mít i košík. Pokud budete cestovat autem, opatřete psovi speciální bezpečnostní pás.

 

Pokud si dovolenou předem pečlivě naplánujete a vše vyřídíte s předstihem, bude tenhle výlet pro vás i vašeho psa nezapomenutelný.

21 října, 2019