Nízká hladina testosteronu

Odjakživa víme, že nás lidi, a ne jenom nás, ale také další mnohobuněčné organismy ovládají hormony. Mezi tyto hormony patří estrogen, progesteron a testosteron. Dále víme, že mezi ženské pohlavní hormony patří právě estrogen, jehož druhy jsou estradiol, estriol a estron. Dalším ženským hormonem je již zmiňovaný progesteron. Mužský pohlavní hormon se nazývá testosteron.

Nízká hladina testosteronu

Testosteron se nachází v nadledvinách a ve varlatech a největší funkci vytváří v období puberty od cca 13 roku. Vyskytuje se i u žen. U některých více, u jiných méně. Ženy si pak stěžují na jisté známky mužnosti. Když se podívají do zrcadla, mohou spatřit tvrdý, černý knírek pod nosem, pár chlupů rostoucích z brady a mnoho dalších problémů, ze kterých jsou pak velmi nešťastné. Poté je potkáte někde na klinice s tím, že jdou odstranit chloupky laserem. Dámy s tímto problémem však ví, že to všechno způsobuje právě testosteron. Co se týče mužů a testosteronu, potřebují ho hlavně kvůli jejím vnitřním orgánům.

Jídlo zvyšující hladinu testosteronu

Ale jak můžeme hladinu tohoto hormonu dát do pořádku? Jedna z možností je, že můžeme navštívit svého doktora. Druhá možnost je, že si v lékárně zažádáme o nějaký doplněk stravy. A za třetí, co si takhle dát něco dobrého na zub a přitom právě do sebe dostat testosteron z potraviny? Jaké potraviny obsahují tento hormon? Nejdříve však byste měli zvážit, zda dodržujete pitný režim, ten je ze všeho nejdůležitější. Poté se zaměřte na potraviny, které obsahují přiměřené množství tuků a sacharidů. Co se týče těch zdravých tuků, tam by patřily různé druhy ořechů. Z ovoce a zeleniny například jahody, banány, brokolici, špenát. I když mnoho lidí ohrnuje nos nad rybami, měly byste je také zařadit do svého jídelníčku, to dále platí pro různé mořské plody. Na závěr se zamyslete, zda se co nejvíce vyhýbáte stresovým situacím a dodržujete fyzickou aktivitu. Pokud ne, tak nezdravý životní styl má rozhodně značný vliv na hladinu testosteronu v těle.

31 března, 2022