Prima dovolená

Pamatuji si na svoji první dovolenou, kdy jsem byla s celou rodinou na Sardinii. A musím říct, že pro mě to bylo úplně něco nového. Nikdy jsem nebyla na žádné velké dovolené a u moře už jsem vůbec nebyla. Moře bylo pro mě něco úplně nového a musím říct, že takovouto dovolenou jsem si vůbec nepředstavovala. Abych pravdu řekla, tak jsem si myslela, že naše dovolená bude úplně něco obyčejného, jako vždycky. Byla jsem zvyklá, že naše dovolené jsou vždycky někde v místě tak padesát kilometrů od našeho bydliště. Většinou to bylo tak, že jsme jeli na nějaké velké hřiště, kde jsme potom jeden den přespali v nějakém malém hotelu, a to bylo všechno.

Moře mám moc ráda.

Rodiče totiž neměli moc peněz, ale chtěli, abychom my děti měly pěkné vzpomínky, takže jsme aspoň jezdili na různá cizí hřiště. A mně se to ale taky moc líbilo a byla jsem vděčná, že my děti nemusíme sedět stále doma. A proto, když jsme se vypravili na naší první dovolenou na Sardinii, tak jsem tomu ani nemohla věřit.

I výlety jsou prima.

Bylo to pro mě naprosto dokonalé a nečekané, něco nového. Taky jsem se úplně divila, že moře je slané. Samozřejmě, že jsem to věděla, že je slané moře. Jenomže samou radostí jsem si to neuvědomila. Tak jsem celá natěšená utíkala do vody a potopila jsem se. Potom jsem byla hodně v šoku, když jsem měla celou pusu od soli. Začala jsem kašlat a málem jsem se asi udusila. Byla jsem ráda, že rodiče měli na souši na dece pití. Takže od té doby jsem si už dala na slanou vodu pozor. Nicméně ale za dva dny jsem si na to tak zvykla, že mi slaná voda vůbec nevadila ani na oči. Musím říct, že moje dovolená na Sardinii byla úplně ideální a v životě na ní nezapomenu. Nyní jsem dospělá a na dovolenou jezdím pravidelně už se svou rodinou. Taky někdy nezapomenu vzít s sebou své rodiče, abych jim taky ještě ukázala, jak krásné je moře a dovolené.

27 dubna, 2022