Sport a kultura


Kultura byla vždycky moje opravdu veliká záliba. Moc mě to bavilo. Nejlepší také na tom bylo, že moje nejlepší kamarádka také měla ráda kulturu. A také bych vám chtěla popsat, jak jsme se s mou nejlepší kamarádkou seznámily. Bylo to právě na jednom letním festivalu. Bylo to myslím před pěti anebo před šesti lety nebo možná i déle. Ale řeknu vám, že jsem vlastně na ten kulturní festival neměla ani jít. Měla jsem být v práci. Jenomže jedna moje známá, kolegyně z práce mi řekla, že ona musí zůstat v práci a měla jeden lístek navíc. Moje sestra také měla lístky na tento letní festival.

Tenis je nejlepší sport.

A šla se svým partnerem. Tak jsem řekla, že se k nim přilepím. Ale jenom jestli nebudu za křena. Moje sestra s jejím partnerem mi řekli, ať klidně jdu také, že bude větší zábava. A tam jsem právě potkala spolužačku z dřívější základní školy. My jsme se tam tehdy moc nemusely a na základní škole jsme se spíše hádaly a potom si také nadávaly. Nyní se tomu obě dvě smějeme, ale také toho litujeme, neměly jsme se hádat a rozcházet. A mohly bychom být nejlepší kamarádky už od základní školy. S kamarádkou, se kterou jsem se potom potkala právě na letním festivalu, tak jsme je nejlepší kamarádky dodnes.

Festivaly mám moc ráda.

Občas také vzpomínáme na naše školní léta a někdy si u toho po brečíme jako nostalgicky. Co se ale týká kultury, tak obě dvě vyhledáváme stále nová a nová kulturní místa. Hlavně se nám líbí Šumava a také Krkonoše. Je tam opravdu hodně kulturního využití. Také mě těší, že moje kamarádka jezdí moc ráda na kolech, stejně tak jako já. Občas také hrajeme golf a tenis. Řeknu vám, že ale moje kamarádka je opravdu profesionál v tenisu. Myslím si, že kdyby hrála třeba nějaké zápasy, tak předpokládám, že moje kamarádka by vyhrávala stále jenom první místa. Tenis jí opravdu skvěle jde. Také chodíme na sportovní utkání. I tohle je podle mého názoru takový typ kultury. Sport nás jednoduše spojuje. 

17 června, 2023