Držte v létě svůj bazén i koupelnu ve větší čistotě

Skoro každá třetí česká rodina vlastní v současné době bazén. Ať už se jedná o varianty zapuštěných, nadzemních, či jde o úplně jednoduché dětské bazény s obsahem pár desítek litrů, všichni chceme jedno. Aby voda v nich vydržela čistá co nejdéle.
Dlaně vytvářející tvar srdce, vprostřed nich září slunce
Toho můžeme samozřejmě docílit přidáním takzvané bazénové chemie, ale zároveň tuto péči podpořit velmi praktickou a cenově dostupnou zahradní solární sprchou. Je známo, že v intervalech mezi jednotlivými vstupy do bazénu na lidské pokožce ulpívá kromě potu i řada dalších nečistot, které následně opakovaně vnášíme do vody. Abychom zachovali její kvalitu, musíme zbytečně zvyšovat dávky chemie, což nás samozřejmě stojí nemalé finanční prostředky. Jak tedy zlepšit kvalitu vody? Právě pořízením solární sprchy, jejíž očistnou koupel oceníte nejenom před vstupem do bazénu, ale i po práci na zahradě. Mnoho uživatelů ji běžně v létě zaměňuje z praktických důvodů za pobyt v klasické koupelně. Ocení ji i majitelé psů, kteří si svoje mazlíčky mohou vykoupat přímo venku, bez obav z mokrých louží v bytě. Využijete ji ale třeba i při omývání nářadí, nebo bot.
Detail-pohled na bazénovou sprchu
Vybírat můžete z mnoha různých variant a cenových relací. Od těch s objemem osm litrů, až po třicetilitrové. Jejich tělo bývá obvykle vyrobeno z černého plastu, který přitahuje sluneční záření, a tak se teplota ohřívané vody může dostat až na 70°C. Její teplotu reguluje klasická páková baterie. Nabízí se také mnoho velikostí růžic, které jsou buď pevně přichycené k tělu, nebo ty, které jednoduše můžete držet v ruce. Při instalaci je třeba dobře zvážit polohu, kdesolární zahradní sprcha bude stát. Mělo by se jednat o stanoviště, které je slunné po co nejdelší dobu. Jedině tak bude skutečně dobře sloužit svému účelu a vy se budete těšit z jejích osvěžujících proudů vody, jež si můžete dopřávat přímo na vaší zahradě.

10 června, 2019