Umíte darovat peníze?

     Je mnoho příležitostí, kdy jsou vlastně peníze mnohem vhodnějším dárkem, než cokoli jiného jako třeba svatby, promoce, oslava nového bytu mladých, nový přírůstek do rodiny a nebo i příspěvek na pohřeb. Vysypat před obdarovávaným peněženku nebo položit na stůl obligátní obálku ale uvede většinu lidí do rozpaků.
košile z bankovek.jpg

Tak to zkuste jinak

 
     Určitě budete chtít udělat dojem, peníze jsou potřeba vždy a na moment originálního a vkusného „dávání“ se jen tak nezapomene. Máte spousty možností.
peníze pod deštníkem.jpg 

Pár rad se hodí

 
     Nejdříve dbejte na to, aby peníze byly čisté. Mince můžete vyleštit, stačí je na pár minut namočit do citronové šťávy nebo octa.  Bankovky by také neměly vypadat moc „použitě“ nebo dokonce být poškozené. S trochou umu je možné je i lehce přes látku nebo papír přežehlit ale pozor, ať o ně nepřijdete.
     Zvolte si částku, jakou chcete darovat a pak už se fantazii meze nekladou.. Není nutné vždy použít hotovost, co takhle vyrobit poukázku a poslat je rovnou na bankovní účet? Naše babičky dávaly vkladní knížky, dnes můžete klidně darovat i pojištění nebo bankovní kartu, na které bude vložena určitá částka, dejme tomu, na motorovou pilu. Přivažte kreditku mašlí k polínku  a originalitu máte zaručenou.
     Klasika se zarámováním nebo květinou ze stovek postačí, ale tím dávno už nikoho neoslníte. Větší dojem rozhodně uděláte třeba tvárnicí natřenou na zlato, do jejíchž otvorů peníze zasunete. Co koupit pokojovou květinu a na ní peníze zavěsit? Nebo nasuňte bankovky do lékařské stříkačky jako finanční injektáž či kupte deštník, ze kterého po otevření budou peníze viset.
     Nebojte se darovat mince, mají mnohem větší estetický potenciál. Třeba přímo na svatbě odvážně zorganizujte sbírku. Obejděte s velkou zavařovací sklenicí hosty s finančním základem od vás. Uvidíte, že mladé domácnosti lze přilepšit ještě více a i na poslední chvíli. Vámi darované částku můžete na sklo namalovat jako metr.
praní peněz.jpg
    
     Vaši blízcí rozhodně ocení snahu i nápad a na váš praktický dar se pak zcela jistě dlouho nezapomene.

16 září, 2020