Výpočet BMI

Zajímal by vás váš BMI index? Pokud je vaše odpověď ano, pak máte dvě možnosti, jak něco takového zjistit. Co že je těmi možnostmi?

Jednou z možností je, že si najdete výpočet BMI vzorec Bmikalkulacka, podle kterého si právě váš index spočítáte, nebo využijete toho, že existují stránky, které mají vzorec zabudovaný, a vy uděláte jen to, že vyplníte potřebné údaje, jako je například vaše výška či váha. Po odeslání se hned dozvíte, kolik je právě váš index.

Pokud byste si ale chtěli něco takového vypočítat, pak bude potřeba zjistit si, co všechno je do vzorce nutné započítat. Něco takového se dá také velice jednoduše vyhledat na internetu, takže určitě nemějte obavy.

jídlo a zápisník

Na základě vašeho indexu poté můžete popřemýšlet, zda jste s výsledkem spokojeni nebo naopak nikoliv. Pokud spokojeni nebudete, můžete se zamyslet nad tím, jestli sami se sebou začnete něco dělat.

Jestliže byste chtěli, máte také pomocí internetu možnost zjistit, jaká je vaše ideální váha. Podle výsledku se můžete zamyslet nad tím, jestli se zkusíte na tuto váhu dostat, nebo jestli jen shodíte pár kil, aby se váš index vylepšil.

jídlo a metr

Je ale jedna věc, na kterou byste měli myslet. Pokud začnete hubnout a sami na sobě pocítíte, že vám není dobře nebo se dobře necítíte, ihned byste měli s hubnutím přestat. Může se stát, že se dostanete na váhu, pod kterou vaše tělo nebude chtít jít. Skutečně něco takového nepokoušejte. Mohli byste si přivodit zdravotní problémy, které rozhodně nemusí být příjemné. Mnohdy poté dostat se ze zdravotních problémů rozhodně není snadné. Mnohdy se to dokonce ani nepodaří. Myslete na to, že všeho s mírou a to i při hubnutí.

Pokud hubnout, tak jedině krůček po krůčku a to po pár gramech za týden. Pamatujte, že za týden byste měli shodit maximálně jedno kilo.

Člověk by měl opravdu myslet na své zdraví, které je nesmírně důležité.

15 května, 2021