Čísla hovoří za vše


V podstatě když se nad tím zamyslíme, tak je to samozřejmě dobře. Již v poměrně nízkém věku se objevuje nadváha a mnohdy hraničí s obezitou. Je to skutečně katastrofický graf. Jestli si to někdo uvědomuje, tak je to jen dobře. Tento stav by mohl totiž vést k větší nemocnosti a také úmrtnosti. Že je to přehnaný scénář? Možná ano, ale spíš je to tak, že ve stavu obezity jsou skutečně ohroženy životy lidí a začnou se projevovat nemoci, které nikdo nezval, a komplikují jen život. Mezi jednu z takových nepříjemných návštěv patří samotná cukrovka. Je dobře, že se někdo rozhodne změnit svůj dosavadní zdravotní styl a stojí skutečně za to ho jen v tom podpořit. Při těžké nadváze může dopomoci k nějakému správnému režimu stravování i různé přípravky, například . Není to žádný strašák na trhu, naopak jeho recenze v redukci váhy jsou velmi příznivé.

obezita

Co zařadit do jídelníčku?

Různé potraviny provází po mnoha let takzvaná špatná pověst. Pořádně nikdo ani neví, kde se vzala, ale zkrátka se spíše potvrzuje pravidlo, že některé špatné zprávy se šíří jako lavina a přibývají samozřejmě ti, kteří jim věří. Kdo se ale má vyznat v tom, co je dobré, zdravé a co bychom skutečně neměli konzumovat? Rozhodně se nerozhodovat podle toho, jaké zkušenosti má naše sousedka, která se to dozvěděla od prodavačky v obchodě. Zkrátka tady neplatí, co jedna paní povídala. Takto se odsoudilo mnoho potravin na trestnou lavici a přitom jsou velmi zdravé a pro tělo prospěšné.

Vejce – velmi dlouho jsou spojována s rizikovou konzumací. V podstatě se o nich říkalo, že jsou původcem špatného cholesterolu. Jenomže vejce jsou zdravá a na jídelníčku by se měla skutečně objevovat alespoň párkrát do týdne. Obsahují kvalitní bílkoviny, vitamín D, B, K a jod.

Mléko – tady pro změnu někdo vymyslel, že se po něm tloustne nebo snad že se člověk snadno a rychle zahlení, pak má bolesti břicha a další skvělé výmysly, pak není divu, že se mu raději vyhneme. Samozřejmě jsou skutečně jedinci, kteří trpí intolerancí mléčného cukru a musí uvažovat o náhražkách. Ve skutečnosti mléko napomáhá ke snížení krevního tlaku a zvýšení hustoty kostní tkáně. Samozřejmě jeho pití by mělo být s určitou mírou.

ordinace

Takových surovin je poměrně více a je skutečně lepší si ověřit u odborníků, zdali je něco na povídačkách o nich pravda nebo je dobré se jim záměrně nevyhýbat.

16 září, 2019